Ο Δήμος Αιγάλεω και το ΕΔΔΥΠΠΥ (Ελληνικό Διαδημοτικό Δίκτυο Υγιών Πόλεων) σας προσκαλούν να συμμετάσχετε, στη διαδικτυακή ενημέρωση με τίτλο: «Οι Επιδημίες του Χειμώνα, – Οι Πολίτες ρωτούν, οι Ειδικοί Ιατροί απαντούν», η οποία πραγματοποιείται με τη συνεργασία της Ελληνικής Εταιρείας Χημειοθεραπείας και τον Ιατρικός Σύλλογος Αθηνών.
Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί διαδικτυακά την Τετάρτη 8 Νοεμβρίου 2023 και ώρα 18:00 – 19:30 και έχει ως στόχο την ορθή ενημέρωση για την αντιμετώπιση των επιδημιών του χειμώνα, όπως ιώσεις, γρίπη, covid-19 κα, που ταλαιπωρούν τόσο τους ενήλικες όσο και τα παιδιά. Επιπλέον θα γίνει αναφορά στα νέα εμβόλια που κυκλοφορούν για τη γρίπη, covid-19, έρπη ζωστήρα κλπ, ποιες ομάδες πρέπει να εμβολιαστούν και ποιο διάστημα καλύπτουν.
Σύνδεσμος Πλατφόρμας Zoom (link): https://us06web.zoom.us/j/87168698800
Για το πρόγραμμα της εκδήλωσης πατήστε στο παρακάτω link:
https://eddyppy.gr/…/%ce%9f%ce%b9-%ce%b5%cf%80%ce%b9%ce…